Tasarım Odaklı Düşünce – RE/DESIGN

Tasarım Odaklı Düşünce

 

Hepimizin de bildiği üzere artık tamamıyla farklı bir düzende yaşıyoruz. Bugünün yıkıcı ve karışık düzeninde şirketlerin ayakta kalabilmesi için yaratıcı ve stratejik düşünmeleri şart. Düşünülenin aksine inovatif şirketler inovatif düşünen lideri olanlar değil, aksine çalışanlarını  inovatif düşünmeye teşvik eden lideri olanlardır. Biz de Redesign olarak sizi şirketinizin yaratıcı potansiyelini ortaya çıkarmaya davet ediyoruz.

Tasarım Odaklı Düşünce nedir?

“Tasarım Odaklı Düşünce bütün disiplinler arasındaki yapıştırıcıdır”

Tasarım Odaklı Düşünce konsepti problemleri belirlemede ve çözmede, kişileri stratejik düşünme sistemini ve yaratıcılıklarını kullanmaya teşvik eden inovatif bir protokoldür. Kullanılan metotlar değişse bile temelinde 4 nokta vardır: problemi tanımlama, bu problemlere çözüm yaratma, çözüm seçeneklerini değerlendirme ve bire indirme ve son olarak da seçilen çözümü uygulamaya geçirmek.

Biz size ne sunuyoruz?

Redesign olarak değişimin en alttan başlaması gerektiğine inanıyoruz. Bunu sağlamak için de müşterilerimize farkı Tasarım Odaklı Düşünce eğitimleri sunabilmek adına Hollanda merkezli olan DesignThinkers Academy ile işbirliği içerisindeyiz. Sizlere farklı seviyelerde ve konularda hazırlanmış olan Tasarım Odaklı Düşünce eğitimleri sunduğumuz gibi, isteğiniz doğrultusunda sadece sizin şirketiniz için planlanmış eğitim programları da düzenliyoruz.