Araştırma & Analiz – RE/DESIGN

Araştırma & Analiz

 

İş dünyası fırsatlarla dolu. Fakat asıl nokta bu fırsatları keşfetmekte. Peki nasıl? Araştırma ve analiz mevcut iş modellerinin ve servislerin değerlendirilmesi ve yenilerinin geliştirilmesi için çok önemli. Objektiflik araştırma ve analizde şart olduğu için de şirketlerin bu aşamayı yapmaları oldukça zor. O nedenle Redesign olarak biz buradayız!

Müşterilerimize hem mevcut iş modellerini ve servislerini değerlendirmelerine hem de pazardaki boşlukları belirleyip yeni iş modelleri geliştirmelerine yardımcı olacak ön araştırma konusunda yardımcı oluyoruz.

Hangi metotları kullanıyoruz?

Her şeyin merkezinde insan olduğuna inanıyoruz. İş modellerinin de insanların hayatına dokunduğunu düşünerek, insanlarla konuşmanın, onları dinlemenin ve en önemlisi de onları anlamanın gerekli olduğunu biliyoruz. O nedenle önce niceliksel (sayısal) verileri inceleyip, büyük resmi gördükten sonra, müşterilerle, satıcılarla ve diğer ortak partilerle yüz yüze görüşmeler yapıyoruz. Bu görüşmelerin insanlarla iletişime geçmede ve onlara düşüncelerini, duygularını ve ihtiyaçlarını ifade edebilecek alanı sağlamada büyük bir öneme sahip olduğunu düşünüyoruz.

Araştırmamızın ikinci aşamasında yapmış olduğumuz görüşmeleri baz alaraktan etnografik özelliklerin bulunduğu bir harita çıkarıp B2B temas noktalarını belirleyip müşteri ve kurum arasındaki ilişkiyi tanımlıyoruz.

Araştırma ve analizin sonunda müşterimize mevcut durumunun sunulduğu ve pazarda ya da kendi iş modelinde doldurulması gereken boşlukları vurgulayan bir ön-araştırma raporu veriyoruz. Sunmuş olduğumuz bu ön araştırma raporu aynı zamanda da gelecekteki fırsatların zamanında fark edilmesi için de bir temel sağlıyor.